Avevita odontologijos klinika

Dantų implantacija

Dantų implantacija - tai vienas iš didžiausių pasiekimų šiuolaikinėje odontologijoje. Suteikiantis galimybė implantų pagalba atstatyti dantų ir dantų eilių defektus, nešlifuojant gretimų nuosavų sveikų dantų ir neapkraunant jų bei gerinant estetinį vaizdą ir kramtymą. Taip pat protezuoti neišimamais protezais, kai nėra pakankamai likusių dantų. Radikaliai pakeičia išimamų protezų fiksaciją, kai dėl kaulo tirpimo (atrofijos) išnyksta užsilaikymo taškai ir plokštelės pradeda kristi iš burnos valgant ar net kalbant. 


Dantų implantai 
- tai netikri dantys, kurie funkcionuoja ir jaučiami kaip tikrieji. Implantas yra sraigtas, pagamintas iš titano, kuris pakeičia prarastą danties šaknį. Jis įsriegiamas į žandikaulį ir suteikia reikalingą atramą individualiai pagamintai danties karūnėlei. Titaninis sraigtas gali būti sriegiamas tiek apatiniame, tiek viršutiniame žandikaulyje ir po tam tikro laiko integruojasi žandikaulyje. Dantų implantai gali būti naudojami pakeisti vieną, kelis ar visus trūkstamus dantis. Kai karūnėlė uždėta, Jūs negalėsite jos atskirti nuo natūralaus danties.


Dantų implantų privalumai:
  • Pakeičia trūkstamus dantis: šypsokitės pilna šypsena, nes trūkstamus dantis pakeis dantų implantai, kurie atrodo, funkcionuoja ir jaučiami kaip tikri dantys.
  • Stabdo žandikaulio kaulo nykimą: praradus dantis, nestimuliuojamas žandikaulis ima trauktis, dėl to Jūsų veidas atrodo senesnis. Nei karūnėlė su tiltu, nei pilna ar dalinė dantų plokštelė nestabdo žandikaulio kaulo nykimo procesų. Tačiau dantų implantai yra vienintelis šiuo metu egzistuojantis šių procesų stabdymo būdas.
  • Išsaugomi sveiki dantys: gydantis dantų karūnėlėmis su tiltu yra šlifuojami du ar daugiau sveikų dantų, kurie naudojami kaip atramos tiltui. Tačiau naudojant dantų implantus sveiki dantys yra neliečiami.


DANTŲ ANATOMIJA IR IMPLANTAS

dantu_implantas.jpg (regular, 396x500)
DANTŲ ATSTATYMO GALIMYBĖS


Karūnėlės su tiltu bei visa ar dalinė dantų plokštelė

Trumpam laikui išsprendžia prarasto danties kosmetinę problemą, tačiau nesustabdo kaulo sunykimo. Taip pat dantų karūnėlėms su tiltu reikia dviejų ar daugiau sveikų dantų (juos reikia nušlifuoti), kaip atramų (polių) tiltui, tačiau taip gerokai padidėja rizika sveikuose dantyse atsirasti ertmėms ir endodontiniams sutrikimams. Jei sugenda pirminis atraminis dantis, sveikesnis dantis turi būti aukojamas atraminio danties funkcijoms atlikti, o Jūsų kaulas, esantis po tiltu, toliau nyksta. Tačiau naudojant implantus, sveiki dantys lieka nepaliesti.


Dantų implantai, panašiai kaip natūralūs dantys, dalį kramtymo jėgos krūvio perduoda žandikauliui, o tai stabdo kaulo sunykimą. Dėl šios priežasties odontologai pripažįsta dantų implantus kaip standartinį dantų atstatymo būdą.

screenshot2012-01-05at9.23.28pm.png (regular, 445x500)

Vieno danties atstatymas

Implantacijos procedūra yra trumpa ir neskausminga. Vieno implanto įsriegimas dažniausiai trunka pusę valandos. Pacientui yra atliekamas vietinis nuskausminimas, todėl procedūra yra visiškai neskausminga. Jos metu yra atkeliamas dantenų lopas ir padarius kaule vietos įsriegiamas implantas. Operacijos vieta yra susiuvama ir paliekama gyti. Kadangi operacija yra mažai traumuojanti, jau kitą dieną pacientas jaučiasi gerai ir yra darbingas. Iškart po operacijos turi būti atlikta kontrolinė rentgeno nuotrauka, kad įsitikinti implantacijos sėkme. Po 1 savaitės, sugijus burnos gleivinei, išimami siūlai. Po 3-4 mėnesių, atidengus implanto pačią viršūnę yra uždedama dantenų formavimo detalė, kuri nešiojama 2-3 savaites. Kai susiformuoja dantenos, pradedamas protezavimo procesas: nuimamas dantų antspaudas, dantų laboratorijoje gaminamas protezas ir galų gale pritvirtinamas prie implanto.

screenshot2012-01-05at9.23.47pm.png (regular, 474x500)

Kelių dantų atstatymas

Implantai taip pat gali būti naudojami keletui dantų atstatyti, išvengiant poreikio šlifuoti sveikus gretimus dantis, kurie būtų reikalingi kaip atramos, gydant karūnėlėmis su tiltu. Implantai įvedami į kaulą giliau dantenų audinių. Panašiai, kaip ir vieno danties atstatymo atveju, gijimo metu ant implantų gali būti uždedamos laikinos atramos. Žaizdai sugijus, prie implantų pritvirtinamos atramos. Jos laikys įprastą tiltą, kurį laboratorijoje išlies ir priderins prie Jūsų turimų dantų. Galų gale įprastas tiltas fiksuojamas ant implanto atramų cementu. Dantys atstatomi, neliečiant sveikų, šalia esančių dantų, ir taip išvengiama kaulo nykimo.Ant implantų besilaikantys protezai (nuimami)

Jei Jūs neturite visų viršutinių dantų, viršutinės plokštelės atramai gali būti naudojami šeši ar daugiau implantų. Implantai yra įvedami kiek giliau dantenų audinių ir paliekami tam tikrą laiką, kad įaugtų į kaulą. Gijimo metu ant implantų gali būti uždedamos laikinos atramos. Jūsų turima plokštelė gali būti modifikuojama taip, kad gijimo metu ji galėtų būti naudojama, netrukdant implantams. Jums bus pritaikyta įprasta sija, prisijungianti prie implantų, ant kurios laikysis nauja plokštelė. Šiuo laikotarpiu Jūsų naudojama plokštelė gali būti modifikuojama, kad ją galėtumėte naudoti. Naujoje plokštelėje yra tvirtinimo sistema, kuria ji prisegama ar užkabinama reikiamoje vietoje. Jūsų nauji dantys, tvirtai atsirėmę į žandikaulį, jį stimuliuos ir stabdys kaulo nykimą. Jūs galėsite lengvai išsiimti plokštelę ir ją išvalyti. Jei Jūs neturite visų viršutinių ar apatinių dantų, tiesiogiai prie impiantų gali būti tvirtinamas nuolatinis tiltas. Impiantų skaičius kiekvienų atveju nustatomas pagal specifinius poreikius. Dantų implantai leidžia Jums valgyti mėgstama maistą

Jums gali buti pritaikytas įprastas tiltas, kuris įsukamas tiesiai į implantus. Varžtų skylės po įsukimo uždengiamos. Jūsų nauji dantys, tvirtai atsirėmę į žandikaulį, jį stimuliuos ir stabdys kaulo nykimą. Jūsų odontologas galės, esant reikalui, išimti protezus, juos išvalyti ir prižiūrėti.


Implantais stabilizuojama plokštelė

Jei Jūs neturite visų apatinių dantų, apatinei plokštelei stabilizuoti gali būti naudojami nuo dviejų iki keturių implantų. Implantai įvedami kiek giliau dantenų audinių ir paliekami tam tikrą laiką, kad įaugtų į kaulą. Gijimo metu ant implantų gali būti uždedamos laikinos atramos. Jūsų turima plokštelė gali būti modifikuojama taip, kad gijimo metu ji galėtų būti naudojama, netrukdant implantams.


Dantų implantai gali užtikrinti Jūsų turimų laisvų protezų stabilumą. Žaizdai sugijus, prie implantų pritvirtinamos atramos su apvaliu viršumi. Jūsų sena dantų plokštelė gali būti modifikuojama, prie jos pritvirtinant tvirtinimo detales, kurios užsimauna ant apvalių viršutinių dalių, arba pagaminama nauja plokštelė su tvirtinimo elementais. Plokštelė įspaudžiama į vietą, kurioje ją palaiko implantai ir paremia minkštieji audiniai. Jūs paprasčiausiai kiekvieną vakarą išsiimate plokštelę ir ją išvalote.

Į viršų

Susijusi informacija