Avevita odontologijos klinika

Išimamos konstrukcijos

1. Išimami pilni ir daliniai protezai

Bėgant metams, keičiasi jūsų veido forma, burnos gleivinės bei kaulo struktūra ir senasis jūsų protezas pasidaro nebepatogus, nes jis negali prisitaikyti prie šių pokyčių. Susitraukę audiniai ir alveolinio kaulo rezorbcija - pagrindiniai faktoriai lemiantys prastą protezo adaptaciją burnos ertmėje.

Keli pastebimi pokyčiai, kurie jus turėtų paskatinti suplanuoti vizitą pas gydytoją odontologą-ortopedą tam, kad patikrintų jūsų protezą.

 • sudirgusi ir skausminga burnos ertmės gleivinė;
 • suplonėjusios lūpos ir nulinkę lūpų kampai;
 • sutrikęs ar apsunkintas kramtymas;
 • susenęs veidas;
 • protezas krenta, kai šnekat ar juokiatės;
 • šypsena atrodo bedantė;
 • neaiškus garsų tarimas, atsiradęs švilpimas, traškėjimas;
 • aplink burnos ertmę atsiradusios raukšlės;
 • atsiradę galvos, kaklo ar ausies skausmai;
 • jei protezas didžiąją laiko dalį praleidžia jūsų kišenėje, o ne burnoje.Kiekvienas pilnas ar dalinis nuimamas protezas turi savą konstrukciją, priklausančią nuo defekto dydžio ir padėties, nuo išlikusių dantų skaičiaus, periodonto ir gleivinės būklės, kietojo gomurio išreikštumo bei kitų anatominių aspektų.

Protezą sudaro: bazė - plokštelė iš plastmasės prie kurios tvirtinasi dirbtiniai dantys ir patys dantys, kurie užpildo defekto vietą (1 pav.). 
Apatiniame žandikaulyje protezo bazė guli ant alveolinės ataugos (2 pav.), o viršutiniame - ant alveolinės ataugos ir gomurio (3 pav.). Jei plokštelė yra dalinė, prie bazės tvirtinami kabliukai, kurie vėliau kabinasi už burnoje likusių dantų ir taip užtikrina protezo stabilumą kramtant (4 pav.).

picture1.jpg (regular, 184x138)

1 pav. Išimamos pilnos plokštelės

picture2.jpg (regular, 338x260)

2 pav. Apatinio žandikaulio pilna plokštelė

picture3.jpg (regular, 388x261)

3 pav. Viršutinio žandikaulio pilna plokštelė

picture4.jpg (regular, 394x298)

4 pav. Išimami daliniai protezai su apkabėlėmis

Jei burna yra bedantė, išimami plošteliniai protezai gali būti fiksuojami implantų pagalba. Protezas bus ne tik stabilus, bet ir nespaus. Tokiame proteze padaromos dvi duobutės, kuriomis jis pritvirtinamas prie panašių spaustukų, esančių ant implantų. 

Kad laikytusi bedančio apatinio žandikaulio protezas, į kaulą reiktų įsriegti porą implantų. Jie turėtų būti sriegiami iltinių dantų srityje, nes vyresnio amžiaus žmogaus žandikaulyje kitoje vietoje gali būti per mažai operacijai tinkamo tvirto kaulo. 

Viršutiniame žandikaulyje išimamam protezui tvirtinti reikia daugiau - keturių implantų, kurie tarpusavyje sujungiami sijomis, kad galėtų išlaikyti daug sunkesnį dantų protezą (5 pav.). Ant sijų pritvirtinami specialūs užraktai prie kurių fiksuojamas išimamas protezas. Jo viena dalis, kuri fiksuojasi prie sijų liejama iš chromo-kobalto lydinio, o visas išimamas protezas gaminamas iš plastmasės specialia technologija. Toks dantų protezas turi daug mažesnį plastmasinį gomurį, neuždengiami gomuryje esantys skonio receptoriai, todėl geriau jaučiamas maisto skonis.

picture5.jpg (regular, 216x213)picture5.1.jpg (regular, 352x288)picture5.2.jpg (regular, 216x221)

 5 pav. Pilni plokšteliniai protezai fiksuoti ant implantų

Tradiciniai plokšteliniai protezai gaminami iš akrilinės plastmasės, kuri yra kieta, tačiau yra ir elastinių plokštelių, kurios gaminamos iš neiloninio termoplastiko „ Valplast".  

"Ave vita" klinikos pacientai yra ypač patenkinti šių plokštelių konstrukcija ir estetiniu vaizdu. Jos pranašesnės prieš tradicinius plokštelinius protezus dar ir tuo, kad jų gamybos laikas per pus trumpesnis!2. „ Valplast" išimami protezai, pagaminti iš neiloninio termoplastiko

„Valplast" sistema tai visiškai naujas dalinių protezų gamybos būdas. Tai minkšta plastmasė - neiloninis termoplastikas. Ši unikali kombinacija sukuria lankstų ir patogų prietaisą (6 pav.). Visų svarbiausia, kad niekas nepastebės, kad jūs nešiojate protezus.

Protezai - komfortiški ir gražūs. Ypač lengvi, todėl leidžia pilnai atstatyti dantų eilių defektus. Tradiciškai seniau buvo manoma, kad protezai turi būti kieti, nejudantys, tačiau lankstumas reikalingas, nes ir natūralus dantis turi minimalų paslankumą.

picture6.jpg (regular, 412x282)

6 pav. „ Valplast" - lankstūs išimami protezai


Privalumai:

 • Nėra metalinių kabliukų, tuo tikslu naudojamas plastikas, kurio apkabėlės priglunda prie išlikusių savų dantų ir dantenų .
 • Nesukelia alergijos, todėl tinka pacientams, kurie alergiški akrilinėms plastmasėms ir metalui.
 • Neleidžia protezo bazėje susikaupti burnos mikroflorai, nesugeria kvapų, atsparūs burnos skysčių cheminiam poveikiui, protezo bazė ilgai nešiojant nekeičia spalvos, jei laikomasi higienos.
 • Tolygiai paskirsto kramtymo spaudimą. Šio protezo praktiškai neįmanoma sulaužyti, be to neperkraunami likę dantys ir dantenos, sulėtinama burnos audinių atrofija.
 • Protezo pagrindas yra skaidrios, peršviečiamai rausvos spalvos, todėl susilieja su natūralia dantenų spalva, taigi protezas atrodo natūraliai, estetiškai ir yra beveik nepastebimas. Protezas yra plonas ir lengvas.
 • Protezas greitai prisitaiko burnoje, jis labai patogus ir todėl prie jo greitai priprantama.
 • Protezui pagaminti, dažniausiai užtenka tik poros vizitų pas gydytoją- odontologą!!!


Priežiūra:

Protezus galima valyti tik su specialiu šiai medžiagai skirtu valikliu, kuris saugiai nuvalo apsinešusį paviršių. Tai TCS firmos „Concentrated Denture Cleaner" valymo medžiaga (7 pav.). Plokštelė atrodys kaip nauja jei bus naudojamas koncentruotas protezo valiklis.

picture7.jpg (regular, 450x317)

7 pav. Išimamų plokštelinių protezų valiklis

7 g. įpakavimas skirtas keturių savaičių naudojimui. Stiprus protezų valiklis saugiai ir efektyviai pašalina kavos, arbatos, tabako dėmes. Taip pat puikiai nuvalo susikaupusį apnašą ir dantų akmenis, nekenkia protezui ir nekeičia pirmykštės išvaizdos.


Naudojimas:

Protezas nuplaunamas drungnu tekančiu vandeniu nenaudojant jokio valiklio ir dantų pastos. Į stiklinę įpilama šilto vandens ir įdedama ¼  pakelio turinio (valiklio miltelių). Tirpalas turi pastovėti 3 minutes. Plokštelė įmerkiama į tirpalą ir paliekama 30 minučių. Jei protezo bazė pagaminta labai plona, tada tirpale laikoma 15 minučių. Jei plokštelė labai nešvari, gali tekti laikyti tirpale visą naktį. Pats tirpalas tinkamas naudojimui 7 dienas. Šią procedūrą reikia kartoti kiekvieną dieną. Prieš dedant plokštelę į burną, ją būtina nuplauti po tekančiu vandeniu.

Valiklio miltelių jokių būdu negalima dėti į burną !!!3. Lanko atraminiai protezai

Naudojami gydymui tada, kai dėl defekto dydžio negalima naudoti nenuimamų protezų. Daugumos pagyvenusių žmonių likę dantys yra per silpni atlaikyti jiems tenkantį krūvį. Su šiais protezais kramtymo krūvis perduodamas dantims, esantiems visame dantų lanke ir alveolinės ataugos gleivinei bei kaului.

Protezai turi metalinį karkasą, kuris specialių apkabėlių arba užraktų pagalba tvirtinasi prie burnoje likusių atraminių dantų (8 pav.). Turi plastmasinį pagrindą kuris remiasi į gleivinę ir į kurį sustatomi trūkstami dantys. Šiuolaikinės  fiksacijos užraktai leidžia pagaminti kompaktiškus, lengvus ir estetiškus išimamus lankus, niekas nepastebės, kad jūs nešiojate protezą. Kai žmogus neturi krūminių dantų ir nėra galimybės protezuoti implantais, tai lankiniai protezai gera išeitis.

picture8.jpg (regular, 473x355)picture8.1.jpg (regular, 246x185)

8 pav. Lanko atraminio protezo konstrukcijos karkasas

Jei jūsų burnoje yra likę pakankamai nuosavų dantų, "AVE DENTA" odontologijos klinikos gydytojas odontologas jums gali pasiūlyti protezų konstrukcijas, kurių išiminėt nereikia ir kurios tarnauja taip pat kaip nuosavi dantys. Nešiodami šiuos protezus Jūs pamiršite, kad netekote vieno ar kelių dantų ar tai, kad Jūsų šypsena buvo kliūtis bendraujant su aplinkiniais. 

Kad šie protezai būtų pagaminti, "AVE DENTA" odontologijos klinikoje Jums teks apsilankyti nuo 2 iki 5 kartų, priklausomai nuo jūsų dantų pažeidimo laipsnio ir nuo pasirinktos protezo konstrukcijos. 

"AVE DENTA" odontologijos klinikoje, fiksuoti protezai gaminami iš aukščiausios kokybės medžiagų, kurios yra sertifikuotos Europos Sąjungoje. Taip pat naudojamos visos naujausios technologijos parenkant ir pritaikant vieną ar kitą protezo rūšį Jūsų burnoje. 

'AVE DENTA" odontologijos klinika bendradarbiauja su aukščiausio lygio dantų technikų laboratorija, kuri kruopščiai  ir greitai atlieka savo darbą.


Turėdami naujus protezus jus atrodysite daug jaunesni, nes išsitiesins raukšlės, kurios atsirado sužemėjus sukandimo aukščiu. Taip pat atgausite prarastą kramtymo funkciją.


Į viršų