Avevita odontologijos klinika

Protezavimas ant dantų implantų

Anksčiau minėtas tradicinių fiksuotų ir nuimamų protezų problemas dažnai galima išspręsti panaudojus gydymą dantų implantais. Dantų implantai yra pažangiausia technologija, taikoma tuomet, jei nebėra vieno, kelių ar netgi visų dantų. 

Dantis turintis nepalankią gydymo prognozę gali būti šalinamas ir keičiamas į kaulą įsriegtu implantu - taip išvengiant sudėtingo, ilgo ir neaiškios prognozės gydymo. Dantų implantas atlieka danties šaknies funkcijas. Privalumas tas, kad jei trūksta tik vieno danties, nebūtina šlifuoti dantų esančių greta defekto. Pakanka trūkstamo danties vietoje įsukti implantą ir ant jo uždėti vainikėlį (1 pav.).

picture11.jpg (regular, 320x240)
picture21.jpg (regular, 320x241)

1 pav. Keramikinis tiltas ant implantų

            
Tokiu būdu žmogus išsaugoja sveikus dantis ir atstato dantų eilės vientisumo pažeidimą. Galinių defektų srityse implantų pagalba išvengiama protezavimo į minkštuosius audinius besiremiančiais nuimamais protezais. Esant ypač dideliems dantų eilių defektams, ant implantų galima protezuoti ir nuimamais plokštelinias protezais. 

Atlikus dantų implantaciją, po 4-6 mėnesių pradedami protezavimo darbai. Ant implanto dedama protezinė atrama, kuri gali būti metalinė (krūminių dantų grupei protezuoti), arba cirkonio oksido estetinė atrama (priekinių dantų grupei protezuoti). Tai priklauso nuo to, kokį protezavimo būdą pasirenka pacientas: protezavimą metalo keramika ar protezavimą bemetale keramika. Cirkonio oksido keraminė atrama yra pranašesnė, nes ji daug geriau ir gražiau integruojasi į burnos audinius (2 pav.).

picture31.jpg (regular, 320x240)
picture42.jpg (regular, 319x239)
picture51.jpg (regular, 319x239)

2 pav. Metalinė ir cirkonio oksido implantų atramos


Į viršų