Avevita odontologijos klinika

Estetinis plombavimas

Šypsena - tai Jūsų sėkmė, pasitikėjimas savimi ir laisvė gyventi.


Estetinė odontologija
 - tai gana jauna odontologijos sritis. 

Jos tikslas
 - atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis, taip pat patobulinti jų formą, panaikinti per didelius tarpdančius, esant nedideliems defektams keisti padėtį dantų lanke. 

Medžiagos, naudojamos restauracijoms, tvirtos, savo savybėmis artimos natūraliems danties audiniams: jos yra atsparios kramtymo raumenų jėgai ir savaiminiam dantų dilimui, jungdamosios su dantimi tokiu stiprumu kaip ir paties danties audiniai tarpusavyje, mažina karieso atsiradimo galimybę, poliruojami iki natūralaus emalio blizgesio, taip pat turi plačią atspalvių gamą.

Taigi estetinė odontologija panaikina priežastis, dėl kurių iki šiol negalėjote plačiai ir nuoširdžiai šypsotis, nes neturėjote ar nepavyko išsaugoti gražių, sveikų dantų.

Nors daugelis žmonių estetinį plombavimą supranta tik kaip priekinių dantų rekonstrukciją, tačiau šiuolaikiniai gydymo metodai ir medžiagos sudaro galimybes funkcionaliai ir estetiškai atkurti ir krūminius dantis, jų anatominį kramtomąjį reljefą - kauburėlius, vageles. Tai saugo dantis nuo savaiminio nudilimo, užkerta kelią sąkandžio žemėjimui, kramtymo efektyvumo mažėjimui, nes taisyklinga dantų forma svarbi ne tik grožiui, bet ir kramtymo kokybei.

Kaip atliekamas estetinis plombavimas?


Estetinis plombavimas reikalauja ypatingo gydytojo profesionalumo ir juvelyriško kruopštumo. Procedūros trukmė priklauso nuo dantų pažeidimų sudėtingumo. 

Atliekant estetinį plombavimą preciziškai tiksliai sluoksnis po sluoksnio atkuriami nesantys danties audiniai, keičiama ir tobulinama danties forma, dydis, skaidrumas, spalva. Taip sukuriama natūrali ir graži danties išvaizda. Estetinio plombavimo metu maksimaliai išsaugomas natūralus dantų gyvybingumas, nešlifuojant sveiko jų audinio. Tai dantis tausojantis gydymo būdas, nes šiuolaikinės kompozicinės (plombavimo) medžiagos savo fizinėmis savybėmis: susitraukimo koeficientu, laidumu terminiams dirgikliams, atsparumu kramtymo jėgoms, dilumu yra panašios į danties audinius. Todėl atkurti dantys yra pakankamai tvirti, blizgantys, atrodo natūraliai.

Kartais estetinis plombavimas gali atstoti ilgą ir varginantį ortodontinį gydymą. Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus, tik konsultacijos metu pirmiausiai įvertinama, kokia besikreipiančio žmogaus veido forma, dantų spalva ir forma, koks yra dantų išsidėstymas žandikaulyje, kokios plombos, vainikėlių kokybė ir patvarumas ir tik po to, mūsų klinikos specialistai rekomenduos Jums efektyviausius estetinio dantų koregavimo metodus.

Prieš estetinį plombavimą būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, kurios tikslas - pašalinti minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą (akmenis), stabdyti karieso, dantenų ir periodonto ligų atsiradimą, atgaivinti burnos ertmę. 
Profesionalios burnos ertmės higienos metu akmenys nuvalomi ultragarsiniu skaleriu, kietasis ir minkštasis apnašas - naujausiu metodu „Air Flow" sistema.

Todėl žmonės iš mūsų klinikos išeina labiau pasitikintys savimi ir plačiai šypsodamiesi :)


Į viršų