Avevita odontologijos klinika

Profesionali burnos higiena

Sveika burnos ertmė įtakoja gyvenimo kokybę. Žmogui yra svarbu gaivus burnos kvapas, graži šypsena, sveikos ir neskausmingos dantenos.

Svarbiausia dantų ir dantenų ligų priežastis yra dantų apnašos. Jos pašalinamos atliekant profesionalią burnos higieną.

Dantų paviršius per dieną pasidengia maisto likučių, nusilupusių burnos gleivinės viršutinio epitelinio sluoksnio ląstelių ir mikroorganizmu mišiniu, kuris sudaro balkšvai pilkos spalvos, sunkiai matomas danties minkštąsias apnašas. Jas galima nuvalyti dantų šepetėliu, pastą, tarpdančių siūlu, skalavimo skysčiu. Tačiau ne visuomet pavyksta idealiai tai padaryti. Nepašalintos apnašos po 1-3 dienų mineralizuojasi ir per 10-20 dienų susidaro dantų akmenys. 

Nevalant apnašų mikroorganizmai išskiria toksinus, kurie sukelia dantenų pakitimus, sudaromos sąlygos nuolatiniam uždegimui. Negydomas dantenų uždegimas vystosi į ankstyvą dantenų pažeidimo stadiją - gingivitą. Šia liga sergant, dantenos būna paraudusios, patinusios ir kraujuoja valant dantis. Šioje stadijoje esanti liga yra gydoma ir išgydoma, teisingai pradėjus taikyti individualias ir profesionalias burnos higienos procedūras. 

Nepašalinus priežasčių, uždegimas progresuoja, pažeidžia dantenų kišenes ir dantį palaikančius raiščius. Vystosi labiau išplitusi dantenų liga - periodontitas, dėl kurios tirpsta kaulas. Dėl to dantys tampa paslankūs, o vėliau žmogus juos praranda. Užsitęsusio periodontito gydymas ilgas ir sudėtingas, reikalaujantis daug laiko ir lėšų. 

Kadangi dantų apnašose kaupiasi mikroorganizmai, jie tampa ir ėduonies atsiradimo priežastimi. 

Norint užkirsti kelią minėtoms dantų ir dantenų ligoms, būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, kurios tikslas - pašalinti minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą (akmenis), stabdyti karieso, dantenų ir periodonto ligų (gingivito, periodontito) atsiradimą, atgaivinti burnos ertmę. Visa tai padeda pašalinti uždegimą, blogą burnos kvapą, dantenų kraujavimą bei dantų jautrumą.Kaip atliekama profesionali burnos higiena?


Mūsų klinikoje profesionali burnos ertmės higiena atliekama ultragarsiniu skaleriu ir naujausiu metodu „Air Flow". 
Jei pageidaujate, valomi dantys prieš procedūrą gali būti nuskausminami. Procedūros metu akmenys nuvalomi ultragarsiniu skaleriu, dantų kišenėse esantys akmenys pašalinami specialiais instrumentais.

Kietasis ir minkštasis apnašas bei tabako, raudonojo vyno, arbatos, kavos ar kitų dažančių medžiagų apnašas nuvalomas naujausiu metodu „Air Flow" sistema. Tai puikus, neskausmingas šiuolaikiškas dantų apnašų šalinimo metodas. „Air Flow" sistema tai - stipri oro, vandens ir medicininės sodos perlų srovė greitai nuvalanti susikaupusiais dantų apnašas net ir sunkiai prieinamose vietose. Po jos dantys tampa puse tono baltesni, jų paviršius tampa švelnus ir lygus. Tokie paviršiai būna atsparesni pakartotiniam apnašų ir akmenų kaupimuisi.

Procedūros metu gali būti atliekamos gydomųjų preparatų - fluoro lako bei GC kalcio kremo aplikacijos, kurios stiprina danties audinius, mažina dantų jautrumą.

Po profesionalios burnos higienos džiaugsitės komforto ir švaros pojūčiu burnoje.

Mūsų klinikoje burnos higienistas ne tik atlieka profesionalią burnos higieną, bet ir įvertina, ar tinkamai prižiūrite dantis, paaiškina jų valymo metodiką, parenka individualias burnos higienos priemones - dantų šepetėlius, higieninius siūlus, tarpdančių šepetėlius, dantų pastas, burnos skalavimo skysčius. 

Kiekvienam pacientui, nepriklausomai nuo jo burnos ertmės būklės, yra rekomenduojama pas burnos higienistą apsilankyti 2 kartus per metus. 
Tais atvejais, kai pacientas serga sisteminėmis ligomis, daug rūko, yra akmenų kaupimosi polinkis bei serga periodonto ligomis (gingivitu, periodontitu) patartina profesionalią burnos higieną atlikti kas 3 - 4 mėnesius.


Svarbu nepamiršti
 

Būtina valyti dantis dantų šepetėliu 2 kartus per dieną, naudoti dantų siūlą, skalavimo skystį ir 2 kartus per metus lankytis pas burnos higienistą.

dantis_su_apnasa.png (regular, 158x147)

Dantis su apnašais

air_flow.png (regular, 178x145)

"Air Flow" aparato srovė

akmenys_ant_dantu.png (regular, 179x101)

Akmenys ant dantų

akmenys_tarpdanciuose.png (regular, 178x103)

Akmenys tarpdančiuose

akmenys_ant_dantu_po_proceduru.png (regular, 178x100)

akmenys_tarpdanciuose_po_proceduru.png (thumb, 176x102)

Dantys po burnos higienos procedūrų

Į viršų