Avevita klinika

Gripas ar peršalimas? Šių ligų simtomai ir skirtumai

Atgal

Daugiausiai susirgimo gripu ir kitomis ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (peršalimo) atvejų registruojama šaltuoju metų laiku. Peršalimo ligomis sergama dažnai – suaugusieji keletą kartų, tuo tarpu vaikai – nuo kelių iki keliolikos kartų per metus.

Pagrindiniai peršalimo simptomai yra nosies užsikimšimas, sloga, čiaudulys, kosulys, gerklės paraudimas ir skausmas, galvos skausmas, neaukšta temperatūra, bendras silpnumas.

Peršalimas dažnai maišomas su rimtesne liga - gripu. Gripui, be įprastų peršalimui simptomų, būdinga aukšta temperatūra (peršalimo atveju temperatūra nesikeičia arba padidėja nežymiai), šaltkrėtis, kaulų ir raumenų skausmai. Gripas neretai gali sukelti rimtų komplikacijų. Tad būtina atkreipti į šių dviejų ligų simptomus ir susirgus nedelsiant imtis gydymo.

Jeigu pakilo temperatūra, vadinasi, kovai su virusais ir bakterijomis organizmas gamina baltymą - interferoną. Kuo aukštesnė temperatūra, tuo daugiau šio baltymo pasigamina. Jeigu imsime mažinti nedidelę temperatūrą, interferono organizmas nesugebės pagaminti pakankamai. Tuomet sirgsite ilgiau, nes imuninei sistemai prireiks daugiau laiko rasti kitą būdą, kaip nugalėti infekciją.

Galbūt užteks aviečių arbatos su medumi, kuri palengvina peršalimo negalavimus. Svarbu gerti daug skysčių. Temperatūra krinta prakaituojant, o šilti gėrimai kaip tik tai ir skatina.

Aukštesnę kaip 38 laipsnių temperatūrą teks malšinti vaistais, tačiau juos turi paskirti gydytojas. 

gripo simptomai

 

Plakatas parengtas pagal Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informaciją.

 

 

 Į viršų