Avevita klinika

Nemokama krūtų mamografinės patikros programa

Nemokamos krūtų mamografinės patikros programa


Krūtų mamografinis tyrimas skirtas ankstyvajai krūtų vėžio diagnostikai. Nemokamai atliekamas vieną kartą per 2 metus 50-68 metų moterims, turinčioms šeimos gydytojo siuntimą (taip pat ne mūsų klinikos pacientėms). Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga, Lietuvoje dažniausiai diagnozuojama 45-69 metų amžiaus grupėje. Nėra žinoma, kaip išvengti šios ligos, todėl labai svarbu ją diagnozuoti kuo anksčiau. Ankstyva diagnostika, laiku pradėtas gydymas yra labai svarbus, siekiant gerų gydymo rezultatų. Vienas iš svarbiausių būdų anksti nustatyti krūties vėžį - mamografija. 


Kaip moteris turi pasirengti mamografiniam tyrimui?

Kaip ir bet kuris kitas rentgenologinis tyrimas, mamografija neatliekama nėštumo metu. Taip pat tyrimas netinkamas labai jaunoms moterims, kurių krūtų liaukinis audinys tankus, blogai praleidžia rentgeno spindulius. Dėl tos pačios priežasties tyrimas neatliekamas ir prieš menstruacijas, geriausia mamografiją atlikti pirmą savaitę po jų. Prieš tyrimą rekomenduojama nesinaudoti talku ar kitomis dezodoruojančiomis priemonėmis (nesitepti ar nesipurkšti pažastų), nes tai matoma mamogramose ir gali imituoti vėžiui būdingus pakitimus - mikrokalcinatus.

Tyrimo metu krūtis lengvai suspaudžiama tarp plokštelių. Nėra duomenų, kad krūties suspaudimas mamografinio tyrimo metu pakenktų krūties audiniams ar būtų priežastis vėžiui atsirasti. Prispaudimas tyrimo metu kontroliuojamas automatiškai. Radiacijos kiekis, veikiantis pacientę yra mažas ir neskatina navikų augimo. 

Visose išsivysčiusiose šalyse yra vykdomos profilaktinio krūtų tikrinimo programos. Visoms moterims nuo 40 metų yra atliekami privalomi krūtų tyrimai, net ir toms, kurios niekuo nesiskundžia, nejaučia jokių pakitimų. Šis amžius pasirinktas dėl to, kad kaip minėta, dauguma sergančių šia liga yra virš 45 metų amžiaus. O kol navikas iš vienos ląstelės išauga iki 1 cm ir tampa čiuopiamas praeina 3-5 metai. 

Svarbu. Ypatingą dėmesį turi atkreipti tos moterys, kurių giminėje buvo krūties vėžio atvejų (sirgo mama, močiutė, sesuo). Joms mamografinį tyrimą galima atlikti net ir 5-eriais metais anksčiau, nei jos giminaitei buvo nustatyta ši diagnozė. Be to, šį tyrimą BŪTINA ATLIKTI IR PRIEŠ PRADEDANT PAKAITINĘ HORMONŲ TERAPIJĄ. Mamografinio tyrimo tikslumas 85-95 %.


Į viršų