Avevita klinika

Sergamumo tuberkulioze profilaktika visose amžiaus grupėse programa

AVE VITA klinika Kauno mieste vykdo programą -  "Sergamumo tuberkulioze profilaktika visose amžiaus grupėse“.

Ši programa vyksta iki 2013-12-31.

Kauno mieste vykdoma programa suteikia galimybę NEMOKAMAI:

  • atlikti tuberkulino mėginį, kuris leis patikrinti, ar asmuo sveikas, ar yra tuberkuliozės nešiotojas, ar serga tuberkulioze;
  • atlikti rentgenologinį tyrimą (plaučių nuotrauką), kuris patvirtina arba paneigia įtarimą.

tuberkulioze.gif (regular, 351x193)

Visų amžiaus grupių asmenis kviečiame dalyvauti progamoje.

Tuberkuliozė - klastinga liga!

Tuberkuliozė – plačiausiai paplitusi infekcinė liga pasaulyje, susijusi su socialinėmis ir ekonominėmis problemomis. Ji skiriasi nuo kitų plaučių ligų, nes gana ilgai jokių simptomų nepastebima. PSO šią ligą įvardijo kaip pasaulinę problemą, nes kas trečias žemės gyventojas serga latentine tuberkulioze. Latentinė tuberkuliozė, tai tuberkuliozės forma, kuri nurodo, kad asmuo yra (buvo) užsikrėtęs tuberkuliozės bakterijomis, bet šia liga nesusirgo ir negali jos perduoti kitiems žmonėms. Žmonės, kurie yra (buvo) užsikrėtę tuberkuliozės bakterijomis visą gyvenimą rizikuoja susirgti šia liga nusilpus imunitetui. Didesnę tikimybę susirgti tuberkulioze turi asmenys, kurie serga ŽIV, cukriniu diabetu, nesaikingai vartoja alkoholį, rūko ar maitinasi netinkamai. Daugiau kaip 20 proc. tuberkuliozės atvejų yra siejama su rūkymu. Lietuvoje 2012 metais šia liga susirgo 430 Lietuvos gyventojų.

Tuberkuliozė – gyvybei grėsminga lėtinė infekcinė liga, pirmiausiai pakenkianti plaučiams, tačiau gali pažeisti ir bet kurį organą (virškinimo traktą, smegenų dangalus, šlapimo išskyrimo ar limfinę sistemą, sąnarius ir t.t.). Dauguma užsikrėtusiųjų serga besimptome ligos atmaina, tačiau laiku nepradėjus gydymo didelė tikimybė, kad ši liga išsivystys į aktyvią tuberkuliozės formą, kuria susirgus mirtingumas siekia net 50 procentų. Dažniausiai susirgęs žmogus jaučiasi nedarbingas, jį kamuoja nuovargis, padidėjęs prakaitavimas, kosulys, tad jei kosulys užsitęsia ilgiau nei dvi savaites, reikėtų sunerimti.

Šia liga užsikrėsti  labai lengva.

Specialistai pažymi, kad nuo tuberkuliozės neapsaugotas niekas – ja infekuotis ir vėliau susirgti gali kiekvienas kvėpuojantis asmuo. Vienas žmogus, sergantis atvira plaučių tuberkulioze, per metus gali užkrėsti iki 20 asmenų, iš kurių suserga apie 10 proc. Tokiu būdu gali susirgti net keli tos pačios šeimos nariai. Sergančiam žmogui kosint, čiaudint, dainuojant, emocingai kalbant ar net juokiantis į aplinką išskiriamos mikobakterijos. Jei jas įkvepia sveikas, tačiau nusilpusio imuniteto žmogus, jis užsikrečia tuberkulioze.

Siekiant išvengti tuberkuliozės plitimo pirmiausia, labai svarbu atkreipti dėmesį į savo negalavimus, apsilankyti pas medikus ir atlikti reikalingus tyrimus, nes uždelsta liga daug sunkiau pasiduoda gydymui. Jei nustatoma tuberkuliozė, būtina suvartoti visus paskirtus antibiotikus, nes, nebaigus gydymo kurso, ligos sukėlėjai tampa atsparūs vaistams ir kelių išgyti tampa vis mažiau. 


Į viršų