Avevita klinika

Nepagydoma Bechterevo liga – ženklas keisti gyvenimą.


AVE VITA Klinikos gydytoja reumatologė Loreta Adomaitienė pasakoja  apie Bechterevo ligą.

Nėra žinoma tiksli Bechterevo ligos etiologija, vis dėlto polinkis šia liga sirgti siejamas su paveldimumu, su HLA-B27 antigeno nešiojimu. Ankilozinis spondiloartritas taip pat siejamas su lėtine žarnyne ar urogenitaliniame trakte esančia infekcija. Kad ligą galėtų sukelti tam tikra darbinė veikla, tokių duomenų neturiu.

Serga 0,5-1,0 proc. baltosios rasės žmonių. Vyrų ligonių – apie 3 kartus daugiau nei moterų, dažniausiai suserga jauni, iki 40 metų vyrai. Ši liga gali prasidėti ir itin jauname amžiuje – vaikams diagnozuojamas juvenilinis artritas.

Bechterevo ligos simptomai gali pasireikšti difuziniu, maudžiančiu sėdmenų, kryžmens, šlaunų skausmu nakties metu. Pamažu atsiranda skausmas kaklo, krūtinės, juosmens srityse, sąstingis, mažėja judrumas. Kartais liga gali prasidėti periferiniu artritu. Maždaug trečdaliui pacientų pasireiškia akių uždegimas. Jei ligonį kamuoja tik stuburo ir sėdmenų skausmai bei sąstingis, pagrindinis gydymas yra gydomoji mankšta, fizioterapinės procedūros, taip pat skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, miorelaksantai. Jei yra periferinis artritas, liga gydoma modifikuojamaisiais vaistais. Nesant pakankamo šių vaistų poveikio rekomenduojamas gydymas biologiniais vaistais.

Yra žmonių, kurie propaguoja netradicinius gydymo būdus, yra tikinčių, kad tokie būdai ligoniui gali padėti. Vis dėlto dažniausiai toks gydymasis padeda sergantiems degeneracinėmis ligomis, o Bechterevo liga yra uždegiminio pobūdžio, todėl nelabai tikiu, kad netradiciniai metodai padėtų. Vienas pagrindinių, tikrai veiksmingų Bechterevo ligos simptomus lengvinančių gydymo metodų yra reguliariai, keliskart per dieną daroma mankšta, nuolatinis fizinis aktyvumas, miegojimas ant kietos, lygios lovos be pagalvės, žemakulnių patogių batų avėjimas. Taip pat būtina atsisakyti darbo, susijusio su netaisyklinga kūno padėtimi, ilgalaikiu nejudrumu. Tik mankštos pagalba įmanoma sąnarius išjudinti, „prikelti“ iš sąstingio.

Šaltinis www.lsveikata.lt


Į viršų