Avevita klinika

Bendra informacija

Atgal
Infekcinės ligos

Infekcinės ligos – tai užkrečiamos ligos, kuriomis susergama jų sukėlėjams (bakterijoms, virusams, grybeliams, pirmuonims) patekus į organizmą ir jame toliau dauginantis. Sukėlėjai gali daugintis įsiskverbimo vietoje (lokali infekcija), o kai kurie kraujotakos ir limfinės sistemų takais išplisti po visą organizmą (sepsis, kitaip kraujo užkrėtimas).

istock_000016287364small.jpg (regular, 500x332)Užkrečiama liga reiškia, kad ji gali būti vieno žmogaus perduodama kitam. Skiriami 4 perdavimo būdai:

kontaktinis būdas: lietimosi metu per odą, gleivines; 
oro lašelinis būdas: iškosint arba iškvepiant sukėlėjus; 
per kraują: pvz., įkandus vabzdžiui;
per virškinamąjį traktą: pvz., maistas užterštas mikrobais.

Susirgimo sunkumas priklauso nuo imuniteto būklės, sukėlėjo savybių (kiek jis yra virulentiškas), patekimo vietos (kaip gerai sukėlėjas prasiskverbė ir ar gali jame daugintis). Visų pirma už apsisaugojimą nuo ligų sukėlėjų yra atsakinga imuninė sistema. Ji gebėjimą kovoti su sukėlėjais įgauna gyvenimo eigoje. Todėl vyresni žmonės tam tikromis infekcinėmis ligomis perserga lengviau nei jaunesni.

 

Infektologas diagnozuoja ir gydo infekcines ligas, jų komplikacijas ir gretutines ligas. Infekcines ligas sukelia į organizmą patekusios bakterijos arba jų toksinai, virusai pirmuonys, helmintai ir grybeliai.


Į viršų