Avevita klinika

Dažniausiai pasitaikančios ligos

Atgal
Vaikų mitybos sutrikimai

Maitinimas – labai svarbi naujagimių ir mažų vaikų gyvenimo dalis, o taip pat puikus tarpusavio ryšio stiprinimo etapas tarp vaikų ir tėvų.

  • Apie vaikų mitybos sutrikimus galima kalbėti tuo atveju, jei vaikas negauna pakankamai kalorijų ir nesilaikoma teisingų mitybos principų. Maždaug 25 – 40 proc. vaikų turi maitinimosi sutrikimų. Kartais tokie mitybos sutrikimai pasireiškia irzlumu, vangumu, svorio kritimu arba svorio augimo kreivė neatitinka amžiaus. Laikui bėgant, mitybos sutrikimas gali sukelti rimtų neigiamų pasekmių, tokių kaip – vystymosi sutrikimas, elgesio problemos ir stresas šeimoje.  
  • Mitybos sutrikimus  galima suskirstyti į tris kategorijas: 

 

Pirma kategorija – tai anatominiai arba fiziologiniai pakitimai: nosyje, burnoje, gerklėje, balso stygose, trachėjoje arba stemplėje. Anatomonius sutrikimus šiuose organuose  liudija sunkumai žindant, ryjant ar kvėpuojant.

 

Antra kategorijanervų sistemos vystymosi sutrikimai, dėl kurių nesivysto vaiko mitybos įgūdžiai, atsiranda jautrumas burnos srityje ir keičiasi burnos motorika.

 

Trečia  kategorija – maitinimosi  sutrikimai, susiję su elgesiu, pavyzdžiui, kūdikių anoreksija.

  • Nustatyti šių problemų priežastis gali tik nuodugni medicininė  apžiūra. Pediatras, šeimos gydytojas arba specialistas įvertina bendrą vaiko būklę, taip pat vaiko mitybos pilnavertiškumą.
  • Visi tėvai turi žinoti pagrindinius mitybos principus, netgi  tie, kurių vaikai sveiki. Būtina kontroliuoti, kaip ir kada vaikai  maitinami, stebėti suvalgomo maisto kiekį, kad nebūtų pažeista fiziologinė pusiausvyra tarp sotumo ir alkio jausmo. 

Srities specialistai:

Dietologija
Žvirblienė Aida

Į viršų