Avevita klinika

Dažniausiai pasitaikančios ligos

Atgal
Vaikų nutukimas

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet nutukusių vaikų padaugėja 2 proc.

Šiandien nutukimas – viena labiausiai paplitusių vaikų ligų Europos Sąjungoje.

Nutukimą lemia daug veiksnių. Nors ne visus juos galima pakeisti (tokius kaip genetinis polinkis, mažas svoris gimstant ir pan.), tačiau pagrindinius nutukimą sukeliančius veiksnius – per didelį maisto kiekį ir per mažą fizinį aktyvumą galima kontroliuoti.

Labai retai nutukimas gali atsirasti dėl kitų endokrininių ligų (nepakankamos skydliaukės veiklos ar antinksčių ligų). Šiais atvejais be nutukimo taip pat nustatomas žemaūgiškumas bei kiti nutukimą sukėlusių ligų simptomai.

Nutukimas – ne tik išvaizdos problema. Nutukusiems vaikams sunkiau judėti, jie labiau prakaituoja, dažnai nutukę vaikai patiria patyčias darželyje, mokykloje, todėl atsiranda psichologinės problemos. Vaikams, kaip ir suaugusiems, nutukimas sukelia ir sveikatos pakitimus: sutrinka gliukozės ir riebalų apykaita, didėja arterinis kraujo spaudimas, vystosi aterosklerozė ir 2 tipo cukrinis diabetas.

Nutukimas yra liga, kuri reikalauja pragmatiškos priežiūros ir gydymo. Pagrindinis ligos gydymas yra sveikos mitybos principų laikymasis (reguliarus valgymas, per didelio maisto kiekio ribojimas, subalansuota mityba) bei pakankamas fizinis krūvis. Tik pastovus ir visų šeimos narių sveiko gyvenimo būdo principų laikymasis užtikrina ilgalaikę vaiko svorio kontrolę.

Retais atvejais, kai svorio nepavyksta koreguoti mitybos režimu ir fiziniu krūviu ar atsiranda gliukozės apykaitos sutrikimai, vyresniems vaikams gali būti skiriami vaistai, mažinantys gliukozės kiekį kraujyje.


Į viršų