Dantų terapinis gydymas

Danties ėduonis – tai bene dažniausia bakterijų sukelta danties kietųjų audinių liga, kuri sukelia tiek estetines, tiek funkcines problemas. Todėl, atsiradus diskomfortui kramtant maistą, dantų jautrumui į šaltį, karštį, saldumo pojūtį ar pastebėjus dantyje esantį patamsėjimą, rekomenduojame nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą. Atsiradusią kariozinę ertmę patartina kuo skubiau užplombuoti, kadangi negydoma ji didėja ir infekcija gali patekti į danties šaknų kanalų sistemą. 

Terapinio dantų gydymo metu gali būti atliekama:

Vietinis danties nuskausminimas

Vietinis danties nuskausminimas kitaip dar vadinamas nejautra, - tai yra anestetikų, kurie blokuoja skausmo receptorius, suleidimas. Vaistai greitai suveikia, todėl gydymo metu pacientas nejaučia skausmo. Anestetikų suleidimo vietoje pacientas gali jausti nutirpimo ar šaldymo pojūtį, kuris po kelių valandų išnyksta. 

Ėduonies gydymas, plombavimas

Ėduonies gydymo metu pašalinamos ėduonies pažeistos sritys. Pašalintų audinių vietos užpildomos plombine medžiagą, atkuriant funkcionalią danties formą ir estetinę išvaizdą.

Nekokybiškų, pralaidžių ar senų plombų keitimas 

Svarbu žinoti, kad bėgant laikui plomba bėgant dyla, tarp danties ir plombos atsiranda įtrūkimų, kuriuose pradeda kauptis įvairūs mikroorganizmai, ko pasekoje gali atsirasti kariesas. Ave vita klinikos gydytojai odontologai rekomenduoja reguliariai atlikti profilaktinę dantų apžiūrą ir laiku pakeisti susidėvėjusias plombas. 

Nuskilusių dantų atstatymas

Nuskilusių dantų atstatymo metu plombine medžiaga atstatoma funkcionali danties forma ir estetinė išvaizda.Šiuolaikinėmis plombinėmis medžiagomis įmanoma pilnai atstatyti danties nuskilimą, kuris bus visiškai nepastebimas ir tarnaus ilgus metus.

Dantų jautrumo gydymas

Jeigu  jaučiate diskomfortą valgant, geriant šaltus gėrimus ar tiesiog įkvepiant per burną oro, mūsų klinikos odontologai išsiaiškins jautrumo priežastį ir pritaikys efektyviausią gydymo būdą. Vienam pacientui gali pakakti pakeisti dantų skalavimo skystį į specialų, sudėtyje turintį fluoro, tuo tarpu kitiems reikalingos specialios fluoro lako/gelio aplikacijos ar apsinuoginusios danties kaklelio plombavimas.

Nudilusių danties audinių atstatymas

Dantų audinių nudilimas dažniausiai yra įtempto gyvenimo būdo pasekmė, vis dažniau pasireiškianti ir jaunesniems pacientams. Nudilimas gali būti įvairaus laipsnio: nuo emalio pažeidimo iki didelių kramtomųjų paviršių praradimo ar net sąkandžio sužemėjimo. Labai svarbu išsiaiškinti dantų dilimo priežastis ir, kiek įmanoma, eliminuoti faktorius, skatinančius dantų audinių netekimą. Nudilusių dantų paviršių atstatymas priklauso nuo dantų pažeidimo dydžio. Esant nedideliam nudilimui naudojamos kompozitinės plombos. Jeigu dantų pažeidimas yra didesnės apimties, rekomenduojame kreiptis į Ave vita klinikos odontologą ortopedą  ir šią problemą spręsti mikroprotezavimo  arba vainikėlių pagalba.

Pleištinio danties defekto gydymas 

Tai yra nekariozinės kilmės danties kietųjų audinių defektas, kuri susidaro veikiant per stipriai kramtant ar turint įprotį stipriai sukąsti dantis. Tokie pažeidimai atsiranda ties emalio–cemento jungtimi, toje vietoje, kur danties vainikas pereina į šaknį. Pleištiniai dantų defektai gali pažeisti vieną, kelis ar net visus dantis. Labai svarbu išsiaiškinti šio defekto atsiradimo priežastis ir kiek įmanoma, eliminuoti tai sąlygojančius faktorius. Jeigu pacientas turi netaisyklingą sąkandį, rekomenduojama gydytojo ortodonto konsultacija. Esant dantų eilių defektams ar netinkamai suprotezuotiems dantims, rekomenduojama gydytojo odontologo-ortopedo konsultacija. Jeigu pacientas skundžiasi atsiradusiu danties jautrumu, skausmu ar neestetišku vaizdu, pleištiniai defektai atstatomi plombuojant atsiradusią ertmę.

Kaip išvengti dantų ėduonies?

Dantų terapinio gydymo galima išvengti ar jį atitolinti jeigu:

  • reguliariai, kas 6-12 mėnesių, atliksite profesionalią burnos higieną;
  • laikysitės tinkamos burnos ertmės priežiūros namuose;
  • profilaktiškai reguliariai lankysitės pas gydytoją odontologą,
  • išdygusius vaikų krūminius dantis dengsite silantais;
  • laikysitės tinkamos mitybos;
  • vengsite saldžių gėrimų;
  • nerūkysite.
Sužinokite daugiau arba palikite atsiliepimą.
Sutinku, kad mano atsiliepimas būtų viešai publikuojamas šioje svetainėje